طرز فکر را بشناس

طرز فکر را دیگه کجای دلم بزارم ؟!

طرز فکر می دونی چیه ؟! راجع به چیزی که نمی دونی چیه ، لطفا نظر نده . طرز فکر یعنی چگونه به یک موضوع فکر کنیم مثلا الان همه دارن از وضعیت اقتصادی می نالن اما بعضی ها هستند که به جای اینکه بنالند به خودشون می گن چگونه می توانم در این مشکلی که به وجود آمده ، بهترین بهره برداری را داشته باشم ؟! تو چطور ، آیا هنوز هم فکر می کنی که کار پیدا نمیشه ؟! یا همه کارفرماها بد هستن ؟! یا …  . شما مدیران چطور ، آیا هنوز هم فکرمی کنید ، کارمند نمونه پیدا نمیشه ؟! اگر اینجوری فکر می کنید یک بازنگری نسبت به خودتون داشته باشید چون خیلی ها در این شرایط دارن هم استخدام می شن ، هم دارن ثروت بیشتری جمع می کنند و هم دارن کارمند های نمونه را جذب می کنند . به نمونه های موفق ، یک نگاهی بی اندازید . اینها هیچ فرقی با شما ندارند ، فقط طرز فکر آنها با شما متفاوت است . اینها به خودشون می گویند همیشه می شود پیشرفت کرد .

 

 

خب ؛ حالا به چه درد ما می خوره ؟!

وقتی طرز فکر شما به سمت رشد حرکت کنه ؛ بهتر می توانید تصمیم های مهم و کاربردی بگیرید به فرض مثال : من وقتی بدانم که کارفرما خوب پیدا نمیشه یا جایی استخدام نمی کنن ؛ دیگه هیچ تلاشی نمی کنم در نتیجه روی مبل لم می دم و از وقتی که از خواب بلند میشم تا خود شب پای تلگرام و شبکه های مجازی وقتم را هدر میدم . آینده اش را هم خودتون بهتر می دونید ؛ بدون هیچ رعایتی عرض می کنم ؛ حامی های مالی خود را از دست می دید و گدایی در خیابان ، شروع میشه . حالا بیایین این مثال را به شکلی دیگر بیان کنیم : کار خوب و مورد علاقه من وجود داره اما نمی دونم چطوری به آن برسم در نتیجه تلاش می کنم تاآن را کشف کنم . شما باشید کدام مثال را ترجیح می دهید ؟  شما مدیران چطور ، که بعضی هاتون در سختگیری و کامل گرایی استاد هستید ؛ می دانید الان چقدر کارمند خوب وجود داره ؟! چه کسانی هستند که به خاطر شماها ، از شغل دلخواه خود محروم شدند . آیا به خودنون بگید ، هست ، میشه و … بهتر نیست ؟ فقط من راهش را بلد نیستم . این وقت تلاش می کنید که راهش را پیدا کنید یا یک راه بسازید . به دو عکس مشابه ای که در مقاله بارگذاری شده ، توجه کنید .

 

 

چگونه میشه راهش را پیدا کنم ؟!

از راه های مختلفی میشه به آن رسید . یکی از بهترین ها ، استفاده از جلسات مشاوره است چون مشاور راه های زیادی را تجربه کرده و دقیقا می دونه چکاری باید انجام یا چه کاری نباید انجام داد . از طرفی با حل سریع مسائل روبرو می شوید . یکی از راه های دیگر ، کسب تجربه است . فرض کنید بخواهید این راه را امتحان کنید . می دونید چقدر از وقتتون را می گیرد ؟ تقریبا تمام عمر . شما باشید ، کدام را انتخاب می کنید ؟

 

اقدامک :

همین الان ، نمونه ی طرز فکرهای اشتباهی که داشتید را بر روی یک کاغذ بنویسید و در آن یک بازنگری داشته باشید

 

2 دیدگاه برای “طرز فکر را بشناس”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *